Austrijski fudbaler Muhamed Čam prešao na pozajmicu u Crvenu zvezdu

Austrijski fudbaler Muhamed Čam prešao je iz Trabzona na pozajmicu u Crvenu zvezdu, saopštio je beogradski klub.

10 Jun, 2026
Blog Image

Foto: Instagram FK Crvena zvezda

Čam (25) je u Zvezdu stigao na jednogodišnju pozajmicu sa pravom otkupa i zadužio je broj 70. On je u sezoni 2025/26 bio na pozajmici u Slaviji iz Praga, za koju je odigrao 26 utakmica i zabeležio tri asistencije.

"Veoma sam srećan što sam ovde. Imao sam konstruktivne razgovore sa ljudima iz kluba, kao i sa trenerom i osećam da je ovo bio najbolji potez za mene, da dođem u Crvenu zvezdu. Upoznao sam trenera i rekao mi je na koji način želi da se razvijam, to je jedan od glavnih razloga zašto sam došao u Zvezdu, a zatim i razgovori sa gospodinom Markom Marinom i Arnautovićem, sa kojima sam takođe pričao. Jednostavno osećam da je sada bio savršen trenutak za ovaj korak", rekao je Čam.

On je naveo da je ambijent na Zvezdinom stadionu jedinstven.

"Stadion je ogroman i poseban zbog čuvenog tunela. Kada sam bio ovde sa reprezentacijom, osetio sam nešto zaista posebno. Veoma sam srećan što ponovo dolazim na ovo mesto i jedva čekam da izađem na teren. Navijači mogu da očekuju da ću dati sve od sebe za klub. Doneću mnogo radosti na teren i mislim da ćemo svi zajedno uživati u periodu koji je pred nama", poručio je austrijski fudbaler.

Čam je u dosadašnjem delu karijere igrao još i za Admiru, francuski Klermon, danski Vensisel, Austriju Luštenau.

Austrijski fudbaler je upisao pet utakmica u dresu reprezentacije.

Izvor: Tanjug