JKP "Čistoća" Novi Sad ove godine obeležava 70 godina postojanja

Novosadsko JKP „ Čistoća“ , ove godine, obeležava 70 godina postojanja i rada. O radu , jednog od najvažnijih gradskih preduzeća, kada je reč o komunalnom funkcionisanju Novog Sada, zaduženog za održavanje i čistoću, za Dunav televiziju , govorila je rukovodilac Službe razvoja, Milja Golić.

29 Oktobar, 2024
Blog Image

JKP “ Čistoća”  jedno od najstarih komunalnih preduzeća u Novom Sadu, ove godine, obeležava 70 godina postojanja i rada.  O radu , jednog od najvažnijih gradskih preduzeća, kada je reč o komunalnom funkcionisanju  Novog Sada, zaduženog za održavanje i čistoću, kao i za projekte primarne separacije otpada, za Dunav televiziju , govorila je rukovodilac Službe razvoja, Milja Golić. 

U godini važnog jubileja, novosadska “ Čistoća”,  je . od strane Privredne komore Srbije  i ministarstva prosvete,  akreditovana za realizaciju projekta  dualnog obrazovanja.

Raditi na održavanju  i svakodnevnom , neprestanom, čišćenju grada kao što je Novi Sad, veoma je zahtevan posao, koji JKP “ Čistoća”, obavlja veoma uspešno.

Svakog dana  radnici “ Čistoće” ,vredno i posvećeno , rade na čišćenju grada. Ustaju u cik zore, jer posao mora da se obavi pre jutarnjih gužvi u saobraćaju. 

Novi Sad je jedan od najlepših i najčistijih gradova u Srbiji, a za to, zahvalnost i pohvalu, zaslužuju, upravo,  radnici “ Čistoće”, koji, svakog dana, vredno, savesno i odgovorno, rade na čišćenju grada, kako bi ulice Srpske Atine bile čiste i lepe.