Srpski fudbaler Luka Jović dao je gol za AEK u pobedi 4:0 nad Levskim kojom je šampion Grčke, posle 0:0 u prvom meču, obezbedio plasman u Ligu šampiona.
Foto: Tanjug / AP Photo/Thanassis Stavrakis
Jović je gol dao već u sedmom minutu. Barnabaš Varga je zatim dao dva gola, u 12. i 29. minutu, dok je Razvan Marin u 55. iz penala postavio konačan rezultat. Mijat Gaćinović je u 86. minutu zamenio Jovića.
Uz AEK, večeras su plasman u Ligu šampiona obezbedili i norveški Viking i Fenerbahče. Levski, zagrebački Dinamo i Lion će igrati u Ligi Evrope.
Viking se prvi put u istoriji plasirao u društvo najboljih, pošto je posle preokreta pobedio Dinamo 3:1, što je posle 2:2 u prvom meču bilo dovoljni za istorijski uspeh šampiona Norveške.
Arber Hodža je doveo Dinamo u vođstvo u 10. minutu, ali je zatim usledio veliki preokret. Zlatko Tripić je izjednačio u 18. minutu iz penala, Edvin Austbo je u 48. dao gol za 2:1, a konačan rezultat jhe postavio Tobijas Moi u 50.
Fenerbahče je pobedio Lion u Francuskoj 2:1 što je posle 1:1 u Istanbulu bilo dovoljno da turski klub posle 18 sušnih godina zaigra u evropskoj eliti. Vedat Murići je doveo Fenerbahče u vođstvo u 24. minutu, a u 28. Arči Braun duplira prednost gostiju. Malik Fofana je postavio konačan rezultat golom u 61. minutu.
Izvor: Tanjug