Potpredsednik Vlade RS Vulin: Zapad i EU će učiniti apsolutno sve da ne budem član nove vlade Srbije

Zapad, a posebno Evropska unija, će učiniti apsolutno sve da ja ne budem član nove Vlade, izjavio je potpredsednik Vlade Republike Srbije u tehničkom mandatu Aleksandar Vulin u jutarnjem programu televizije Pink i dodao da se njima ne svidja i boli ih istina koju govori.

10 April, 2025
Blog Image

"Reakcija na moj dolazak u Brisel verovatno će biti poznata već u narednim danima." 

Potpredsednik Vulin je rekao da su oni od njega napravili meru samostalnosti srpske politike i dodao da su pritisci na našu zemlju da on ne budem u kabinetu nove vlade veliki i da će se narednih dana verovatno i pojačati.  

"Veoma poštujem stav i Rusije i Kine koje se neće mešati u našu vladu i koje neće vršiti pritisak da bilo ko ko im je draži, a sigurno sam im ja draži nego neko iz pronato opozicije, bude deo vlade. To govori koliko nas naši partneri na istoku poštuju, a stav EU po kome oni odredjuju ko ne može da bude član Vlade govori koliko nas ne poštuju. Aleksandar Vučić je čovek koji jako loše reaguje na pritiske i na koga ne možete da vršite pritisak, očigledno ga ne poznaju", poručio je potpredsednik Vulin.