U Sremskim Karlovcim održan je 21. Festival kuglofa. Tradicionalni festival , koji okuplja ljude koji uživaju u slatkom ukusu, sa željom da tradicija pravljenja kuglofa opstane, organizuje svih sugrađana koji neguju duh tolerancije i dobrosusedstva, po kojima je Vojvodina naširoko poznata
Festival kuglofa, manifestacija koja se održava u čast ovog tradicionalnog kolača, u želji da pravljenje kuglofa opstane, održana je , u centru Sremskih Karlovaca. Zamišljen je kao manifestacija tradicionalne kulture Podunavskih Švaba i drugih nacionalnih zajednica Vojvodine, koja za cilj ima oživljavanje i negovanje tradicionalne vojvođanske kuhinje, kojoj su nemački doseljenici dali značajan doprinos, ali i svih sugrađana koji neguju duh tolerancije i dobrosusedstva, po kojima je Vojvodina naširoko poznata. I na ovogodišnjem 21. Kuglof festu, tezge su bile pune ove prelepe poslastice , koji se sprema s velikom ljubavlju.
Nikom nije lepše neg je nam', mi se družimo, a testo raste li raste."
Pod ovim sloganom Fondacija ZAVIČAJNA KUĆA iz Sremskih Karlovaca organizovala je tradicionalni FESTIVAL KUGLOFA - nemačkog kolača, veoma zastupljenog u našim krajevima.