Mladi košarkaši Srbije i pored sjajne poslednje četvrtine poraženi od Italije u polufinalu Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina, pošto je u polufinalu u Iraklionu poražena od selekcije Italije rezultatom 85:78 85:78 (27:18, 14:17, 24:13, 20:30).

19 Jul, 2025
Blog Image

Foto: FIBA

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Luka Savanović sa 25 poena, dok je Pavle Nikolić je postigao 22. Viktor Mikić i Aleksa Ristić ubacili su po osam poena.

U selekciji Italije istakao se Frančesko Ferari sa 21 poenom, dok je Leonardo Marangon postigao 18.

Mladi košarkaši Srbije će sutra u borbi za bronzanu medalju igrati protiv reprezentacije Francuske, koja je u drugom polufinalu izgubila od Litvanije rezultatom 81:71. Susret je zakazan za 17.00 časova sutra u Heraklionu po našem vremenu, a direktan TV prenos je na FIBA Jutjub kanalu.

Izvor: Tanjug