Mlada srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je zlatnu medalju u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore (do 23 godine), koje se održava u norveškom Bergenu.
Foto: SAS
Vilagoš je do zlata stigla sjajnim rezultatom - 62,41 metara u poslednjoj seriji. Pre toga je još dva puta prebacila 60 metara - 61,26, 60,74.
U razgovoru za medije, Adriana Vilagoš je istakla da je jako srećna učinjenim.
"Hvala! Srećna sam što mogu da sam dodala u svoju kolekciju novo zlato, imala sam interesantno takmičenja, nisam zadovoljna poptuno tehnički, ali bacila sam preko 60 više puta. Uzela sam zlato, što je najbitnije, imam dugačku sezonu, velike ciljeve u ovoj godini. Idemo kući, slede treninzi za nastavak sezone, Dijamantsku ligu i na kraju godine i Tokio", rekla je Adriana Vilagoš.
Srebrnu medalju osvojila je Čehinja Petra Sicakova (58,14), a bronzanu Mirja Lukas iz Nemačke (57,22).
Izvor: Tanjug