U sportskoj hali „ Mostonga „ u Somboru, otvoren je 15. Međunarodni džudo trening kamp. Na kampu, pored naših takmičara, učestvuje više od 300 džudista u više kategorija, iz 12 država, pod stručnim vođstvom trofejnog srpskog trenera Slavka Tekića. Kamp organizuje džudo klub „ Bačka“ Sombor, uz veliku podršku Grada Sombora, i Džudo saveza Srbije i Vojvodine. Međunarodni džudo kamp svečano je otvorio gradonačelnik Sombora Antonio Ratković.
Grad Sombor, i ove godine, domaćin je 15. Međunarodnog džudo trening kampa, koji je okupio rekordan broj džudista u više kategorija, iz 12 država Evrope i sveta. Organizator kampa je džudo klub „ Bačka „ Sombor.
Mladi džudisti, borci na tatamiju, na petodnevnom kampu, „ brusiće formu pod stručnim vođstvom trofejnog srpskog trenera Slavka Tekića, koji je potekao u Novom Sadu, u džudo klubu „ Slavija“, gde je napravio i prve korake,a trenutno , izuzetno uspešno , predvodi nacionalni džudo tim Azerbejdžana. Naš slavni džudista, u razgovoru za Dunav televiziju, govorio je o značaju , kvalitetu i veštinama koje se steknu tokom pet dana koliko kamp traje.
Džudo je, kako je istakao Tekić, plemenita sportska disciplina, veoma važna za razvoj dece.
Međunarodni džudo kamp svečano je otvorio gradonačelnik Sombora Antonio Ratković.
Polaznici džudo kampa će tokom pet dana, na prelepoj sportskoj manifestaciji , u Gradskoj hali “ Mostonga”, uz vrsne majstore džudo sporta, naučiti neke nove tehnike i usavršiti svoje veštine, steći nova prijateljstva s drugim polaznicima kampa s kojima će kasnije zajedno prenositi stečeno znanje novim generacijama.